Miks valida meid?


Kogu teenitud raha läheb ühiskondlikesse tegevustesse.Meie kliendid hindavad meie kortereid väga kõrgelt.Meil ei pea muretsema oma ökoloogilise jalajälje pärast.

Ajalooline maja

SA Domus Dorpatensise maja asub Tartus, otse Raekoja platsi ääres. Vanim osa kivimajast, mis on ehitatud enne 1755. aastat, on siiani mansardkatuse ning baroksete katuseakendega. Maja on kolmekorruseline ning tema juurde kuulub suur sisehoov. U-kujulise põhiplaaniga hoonekompleksile lisab arhitektuuriväärtuslikkust asjaolu, et II maailmasõjas ei saanud need hooned kannatada ning on säilitanud selles kvartalis ainsana oma ajaloolise autentsuse. Seetõttu on just Domus Dorpatensise majal Tartu Raekoja platsi läheduses olevatest majadest kõige vanem ning algupärasem ilme.


Alates 1849. aastast kuni Teise maailmasõjani kuulus maja baltisaksa perekonna von Rückerite valdusesse. Nõukogude perioodil asusid majas lisaks korteritele ka seemnepood, kingsepp ning rätsepa töökoda. Taasiseseisvumise järel tagastati kinnisvara von Rückerite suguvõsale. Aastast 2002 kuulub maja sihtasutusele Domus Dorpatensis. Hetkel asuvad maja esimesel korrusel ärid, teisel korrusel on HUB ning SA Domus Dorpatensise ruumid ning kolmandal korrusel asuvad külaliskorterid. Maja sisehoovis asub hubane kohvik Café Noir.