Teemapäevad lastekodulastele

Domus Dorpatensis plaanis koos vabatahtlikega korraldada toredaid teemapäevi (nt spordipäev, kunstipäev, matkapäev) lastekodude lastele. Koostööks olid valmis Elva Väikelastekodu ja Tartu Mäe tänava lastekodu.

7. oktoobril toimus Domus Dorpatensise ruumides sellekohane koolitus, kus Tuulike Mänd Tartu Vabatahtlike Keskusest rääkis, kuidas olla vabatahtlik, mida vabatahtlikelt oodatakse, mida peavad vabatahtlikud koostööd tegevalt organisatsioonilt ootama ja palju muud huvitavat. Samuti jagas ta kõigile kohalolijatele ka vabatahtliku passi. Teine esineja oli Mäe tänava lastekodust ning tema rääkis lastekodude ootustest vabatahtlikele - kuidas peaksid vabatahtlikud käituma, eelnevatest kogemustest ja võimalustest.
Koolitus oli väga põnev ja andis kõigile kohalolijatele palju uusi teadmisi juurde.

4. novembril käisime paari vabatahtlikuga Mäe tänava lastekodus külas, et lastega ja nende koduga tutvuda. Meile tehti majas väike ekskursioon, näidati ruume ning räägiti võimalustest ja tegevustest, mida koos lastega  ette võtta saaks.
Lapsed ise olid väga toredad ja sõbralikud, hoolimata sellest, et mõned neist on seal alles väga lühikest aega olnud. Mängisime nendega mõned mängud, mille käigus saime üksteisega tuttavaks. Kuna meil oli plaan nendega mardilaupäeval marti jooksma minna, siis olid meil ka teemakohased laulud ja luuletused välja otsitud ning kaasa võetud. Laste elevus oli suur. Valisime laulud-luuletused välja ja aitasime neil need ka selgeks õppida.

8.novembril käis paar meie vabatahtlikku taas lastekodus külas, et vaadata, kas salmid on ikka selged. Kõik olid väga usinasti tööd teinud ja valmistunud marti jooksma minema.

9. novembril käisimegi nendega marti jooksmas. Läksime kella 18.30 vabatahtlikega kohale ja kõik lapsed olid juba riides ja valmis. Panime ise ka end kiiresti riidesse ja värvisime näod ära. Lapsed olid jaotatud gruppidesse, igas grupis oli lisaks lastele 2 täiskasvanut - nii läksime marti jooksma. Paari tunni pärast saime jälle Mäe kodus kokku ja jagasime kommid ja muud maiused ära. Seejärel oli aeg lahkuda, lasta lastel pesema ja magama minna. Kõik vabatahtlikud said enne lahkumist lastelt ka kallistused. Usun, et mõlemad osapooled jäid üritusega väga rahule.

Vahel käime ja aitame lastel õppida ning koduseid ülesandeid lahendada. Samuti aitasime neil valmistuda Mäe kodu sünnipäevaks. Meisterdasime kaunistusi ning panime need koos lastega üles. Samuti andsime oma panuse nende jõulupeo korraldamisse. Otsisime neile näidendi, mida nad kõik koos etendada saaksid ning aitasime veidi neid ka selle õppimise juures.

Viimane käik mäe kodusse toimus veidi enne sõbrapäeva. Meisterdasime koos lastega nende  tuttavatele ja sõpradele sõbrapäevakaarte ning jutustasime kõigest sellest, mida nad sõbrapäeval teha kavatsevad. Mäe kodu lapsi on alati tore külastada. Õhkkond seal on kuidagi nii soe ja sõbralik. Nii neil kui ka meil on sealt lahkudes alati tuju rõõmus ning peas teadmine, et meid oodatakse ikka ja jälle tagasi.

Järgnevalt on plaanis korraldada neile väike filmiõhtu. Neil on selleks oma majas ideaalne nö vabaaja veetmise saal. Seal on piisavalt ruumi, et kõik koos istuda ja mõnda põnevat filmi vaadata. Kuupäevaliselt ei ole küll midagi veel paika pandud, aga loodetavasti toimub see üsna pea.

Projektijuht: Mariana Liiv, marianaliiv (at) yahoo.com