Kaasaegse kunsti sõnum

2006. aasta jaanuaris viidi Tartu linnas läbi „Kunstikuu“ üritusi, mille hulka kuulus ka Domus Dorpatensise ja Tartu Kõrgema Kunstikooli ühisprojekt „Kaasaegse kunsti sõnum“. Üritused leidsid aset lokaali Suudlevad Tudengid viskitoas ning iga diskussiooniõhtu hõlmas erinevat kunstivaldkonda. Diskussiooniõhtutel käsitleti järgmisi teemasi:


1) „Noor Eesti 2005“, kus püüti leida vastused küsimusele, mis on noor Eesti kunst? Mis seda iseloomustab? Milline on Eesti noorte kunstnike tulevik? Antud teemat avasid nii kunstikriitikud kui noored Eesti kunstnikud.

2) „Moekunst vs Moedisain“, kus diskuteerisid nii alternatiivsemat kui klassikalisemat moodi viljelevad Eesti moedisainerid ja kunstnikud. Kohtumisõhtul püüti jõuda põhiliste tunnusteni, mis eristavad kunsti ja disaini ning arutleti lisaks selle üle, kas alternatiivset moodi saab müüa.

3) „Kaasaegse kunsti sõnum“ oli teema, mis tõi omavahel diskuteerima nii kunstnikud, kunstikriitikud kui kunstitoimetajad, keda leidus nii esinejate kui publiku seas ning tuliselt arutleti selle üle, mida endast kujutab kaasaegne kunst ja miks on ta oluline?


Kunsti tutvustav projekt oli suunatud peamiselt kunstitudengitele, galeristidele ja teistele kunstihuvilistele ning eesmärgiks oli pakkuda neile võimalust kokku tulla ja arutleda teemadel, mis selles ringkonnas aktulaased ja olulised on, kuid millele laiemalt suurt tähelepanu ei pöörata.


Projekti toetas Tartu Kõrgem Kunstikool.