"Tartus on mõttetult vaikne" pealkirjastas valimisliit Vabakunna ridades kandideeriv kultuurikriitik Margus Kiis oma Õhtulehes ilmunud artikli. "Samal ajal kui Tallinnas erakonnad rabelevad auhinnatu teise koha eest vere ninast välja, naba paigast ja täiega võlgadesse, siis Tartus, Eesti suuruselt teises linnas, hõljub endiselt tuuleke pajuokstes ja keegi ei tõsta kulmugi."

SA Domus Dorpatensis ja Genialistide klubi annavad läbi poliitdebattide seeria "Poliitika eestuba" oma panuse, et diskussiooni elavdada ja poliitiline arutelu mõtestatult kihama panna.1. Debatt: kultuurilinn või kultuurilinnak?

25.09 kell 19:00

25. septembril Genialistide klubis toimuval avadebatil alapealkirjaga "Kultuurilinn või kultuurilinnak?" tulevad kõne alla, ära arvasite, Tartu kultuurieluga seotud teemad.


Debatil osalevad: 
Tiia Teppan (Reformierakond) 
Väino Land (Keskerakond) 
Lemmit Kaplinski (SDE) 
Imre Mürk (Isamaaline Tartu Kodanik) 
Gea Kangilaski (Vabakund)

Ruuben Kaalep (EKRE)

Rein Kilk (IRL) 


Modereerib Markus Toompere (Tartu Kunstnike Liidu juht)

Facebooki ürituse leiad siit.


2. Debatt: kus on Tartu tasuta ühistransport?

02.10 kell 19:00

"Poliitika eestuba" jätkub juba 2. oktoobril linnaruumi- ja transporditeemalise debatiga alapealkirjaga "Kus on Tartu tasuta ühistransport?" 

 
Debatil osalevad:

Toomas Kapp (Reformierakond)

Aadu Must (Keskerakond)

Kadri Leetmaa (SDE)

Peeter Laurson (IRL)

Mait Kraun (EKRE)

Elmut Paavel (Isamaaline Tartu Kodanik)

Jussi Santeri Junttila (Vabakund) 

 
modereerivad Heiki Kalberg (Eesti Maastikuarhitektide Liit) ja Andrei Liimets (SA Domus Dorpatensis) 3. Debatt: linnapeakandidaatide debatt

09.10 kell 17:00

Quo vadis, Tartu? Jaak Aaviksoo kirjutab nõnda: "Tartu taandub ka Eestis: Postimees läks ammu ja viimases üleilmses ülikoolide pingereas edestab Tallinna tehnikaülikool Tartu ülikooli. Tartus väheneb erasektori töökohtade arv ja keskmine sissetulek jääb juba Eesti keskmisele alla. Tartusse tullakse ikka veel, aga peamiselt Lõuna-Eestist. Ülikoolgi korraldab oma rahvusvaheliste külalistega üritusi pigem Tallinnas. /.../ Headest mõtetest on vähe kasu, kui nad ulatuvad vaid linnapiirini lendama – Tartu vajab kergliiklusteedest palju enam avatust ja visiooni oma kohast uuenevas maailmas." 

 
Mida teha järgneval neljal aastal, et Tartu ei muutuks lihtsalt 'selleks linnaks seal kaugel Lõuna-Eestis'? Sellele ja teistele küsimustele tulevad SA Domus Dorpatensise ja Genialistide Klubi koostöös korraldatud valimisdebattide sarja "Poliitika eestuba" finaalis vastama linnapeakandidaadid: 

 
Gea Kangilaski (valimisliit Vabakund)

Urmas Kruuse (Reformierakond)

Imre Mürk (valimisliit Isamaaline Tartu Kodanik)

Heljo Pikhof (SDE)

Aivar Riisalu (Keskerakond)

Margus Tsakhna (IRL) 


Facebooki üritus: https://www.facebook.com/events/1421922854695506
Aita infol levida: